ASIAN FASHION MEETS TOKYO S/S 2018 - FILIPÍNY

16. december 2017 at 18:47 | Ae Ra |  fashion
Výsledek obrázku pro jenny contreras asian fashion meets tokyo
Před necelým měsícem proběhla módní přehlídka s modely na nadcházející sezónu Jaro/Léto 2018. Své modely předvedli tři skvělí návrháři, výherci prvních Bench Designer Award - Jaggy Glarino, Jenny Contreras a RJ Santos. Mimo ně spatřila světlo světa i nová kolekce právě značky Bench.

Celý článek nalezete pod perexem.Výsledek obrázku pro jennifer contreras fashion
Jaggy Glarino, Jenni Contreras a RJ Santos (Randolf) - zleva


Přehlídku započala nejmladší návrhářka dvaadvacetiletá Jennifer Contreras se svou kolekcí "Problem Child". Modely zaujmou nejen svou pestrou barevností, ale i vícevrstvými kousky, potištěnými renesančním uměním,provokativními nápisy plnými sexu a hněvu. Umělkyně se inspirovala fotografiemi Rominy Ressie, virálními meme Cecilie Azcarate, filmy Stenleyho Kubricka a klasickým uměním. Jenny Contreras je celá kolekce velmi blízká, protože v ní odráží svoje momentální duševní rozpoložení. (názor)

Dalším na scéně byl Jaggy Glarino s kolekcí "Paper Planes". Všechny kousky byly hodně originální, technicky strukturované a vybavené ladícími oversize batohy. Nejvíce mě však zaujaly kokony na hlavě a klapky (??) na očích, vše lazené do jedné barvy, tak aby to splývalo s oblečením. Celkově bych celé jeho dílo nazvala jako mišmaš. Jediné, co mě zaujalo byla slova autora, který se prý nechal inspirovat oblečením, které nosí obchodníci na pamalengke (filipínské tržiště). Tak či tak jeho kolekce nejspíš nebyla mým šálkem kávy.

Jako třetí představil svou kolekci RJ Santos, se svou značkou Randolf, která nesla jméno "Borders". Inspiroval se hudbou Led Zeppelinu a Abby, kterou mu pouštěli jeho rodiče při cestách autem, když byl malý. Dokázal spojit prvky sladkosti a nevinnosti s punk rockem. Celé to působilo drze, avšak roztomile drze. Podle mě to bylo rozhodně povedené.

Přehlídku zakončila svou kolekcí filipínská značka Bench oslavující 30 let svojí existence. Jejich kolekce je plná letních potisků vzorů, potvrzující, že filipínská módní DNA je na stejné úrovni jako ta Tokyjská.

Mně osobně nejvíc zaujala Jenni Contreras, protože její kolekce mi byla nejblíž a navíc plná umění, které miluji. Bod navíc dávám za Queen's speech v pozadí. Jen o ždibec méně se mi líbilo "Borders" od Randolf, protože i s touto kolekcí jsem se hodně zpodobnila. Oba dva návrháře nejspíš budu sledovat i v budoucnosti. Jak se líbí tihle mladí umělci Vám?

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kanato Megumi Sakamaki-Kaname Kanato Megumi Sakamaki-Kaname | Web | 6. march 2018 at 15:34 | React

Zajímavá móda :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama