February 2018

Playlist 180224

24. february 2018 at 10:43 | Ae Ra |  PlaylistG-DRAGON (FEAT. ROSÉ OF BLACKPINK)
「WITHOUT YOU (결국) 」

My mind is not changed from the very first
but my mind is now full of wounds cuz of you

BLACKPINK
「PLAYING WITH FIRE 불장난」

Is this medicine or poison? Not even my mom knows
A robber in my heart, why don't the police know?
SUNMI (선미)
「HEROINE (주인공)」

Why did you gave me wings and
Want me to fall


LOONA / HEEJIN
「ViViD」

Should I hide? Should I run away?
I'm thinking

WHAT DOES FREEDOM MEAN TO YOU?

20. february 2018 at 15:27 | AeRa |  notebook
Co pro mě znamená svoboda? Kladla jsem si tuhle otázku poměrně dlouho, neboť pro mě bylo těžké rozmyslet si o jakém typu svobody chci vlastně přemýšlet.

Jako první mě napadla má vlastní osobní svoboda - bude to znít jako klišé, ale pro mě je svoboda už jen to, když si v létě můžu vytáhnout ven deku a bosýma nohama pobíhat po trávě. Potom se svalit a číst si nějakou dobrou knihu, protože pro mě je léto bez knihy nepředstavitelné. Následně si udělám nějaké dobré smoothie nebo frappé z domácích jahod a nikdo mě nebude omezovat v tom, že teď musím jít tam nebo tam. Budu to jen já, moje knihy a příjemný horký letní den. Aby to však neznělo až příliš idylicky, víkend se překlene a já půjdu zase do práce a závistivě budu poslouchat, jak jsou kolegové u vody nebo jen odpočívají doma. Pondělí mou svobodu ukončí a já budu opět odpočítávat dny do víkendu.

Každý si však může pod pojmem "svoboda" představit něco zcela odlišného. Například, když někdo, žije v područí svých až příliš starostlivých či autoritativních rodičů, kteří mají tendenci mluvit svým ratolestem do jejich životního rozhodnutí. Život máme jeden, a proto bychom se měli odprostit od nějakého podřizování se cizím názorům. Kdybychom měli neustále myslet na ostatní nejspíš bychom vůbec nežili, nýbrž přežívali s pocitem, že vše děláme správně. Přiznejme si - Není ten andrenalin super,když děláme něco, co bychom něměli?

Chcete jít na střední/vysokou školu, která se Vašim rodičům nelíbí? - Běžte na ni a uvidíte, zda bylo rozhodnutí správné.
Chcete radikálně změnit svůj vzhled? - Udělejte to, každý má právo nakládat se svým tělem dle svého uvážení a bez pomyšlení na okolí a jejich názor.
Chcete vyzkoušet něco nového? - Vyzkoušejte to, jistě Vám to dá spoustu nových poznatků do budoucna.

Svoboda, něco po čem touží většina lidí a přesto se k ní většina nemá možnost dostat. Stále mezi námi žijí osoby, které omezují svobodu pohybu či slova. Jen si představte život s Severní Koreji plný strachu z velkého vůdce Kim Jong Una. Tihle lidé nikdy nepoznají nejkrásnější kouty světa jako Paříž, Bali, New York. Nikdy nepoznají jaké to je rozhodovat sami o sobě a řídit si život požadovaným směrem. Není to však jen Severní Korea, ale i jiné diktátorské státy nebo jen státy se silnou cenzurou či zákony.

Co tedy pro mě znamená SVOBODA?

Rozhodovat o svém životě, co budu studovat či jak budu pracovat

Vdát se za stejné pohlaví, transsexuála, intersexuála,atd, protože každý má právo na lásku a rodinu
V souvislosti s předchozím bodem - Možnost adopce pro stejné pohlaví, neboť se dítě v takové rodině má občas lépe než v klasickém modelu rodiny
Dát veřejně najevo své politické názory, beze strachu, avšak bez vnucování ostatním
Oblékat se, tak jak sama uznám za vhodné
Sdělovat své názory
Jíst to, co jíst chci, aniž by to kdokoliv komentoval či mě přesvědčoval o tom, jak se stravovat mám
Být šťastná
Když nebudu chtít, tak úklid přesunu na další den stejně tak vaření a další spousta domácích prací
BÝT SAMA SEBOU

Z toho všeho tedy plyne, že pro každého z nás znamená svoboda něco jiného, všichni se však shodneme, že svobodná mysl je to nejdůležitější pokud chcete dosáhnout spokojeného života bez obav, zda jsme pro ostatní dostatečně dobří. Důležité je, že budete mít dobrý pocit sami ze sebe.


A CO ZNAMENÁ SVOBODA PRO VÁS?